Dalyan Caretta Caretta Turu

Tur Süresi : 8 Saat

Yetişkin Fiyat : 0 TL

Çocuk ( 5-12 Yaş ) : 0 TL

Genel Bilgi

Dalyan Turu

Dalyan – Caretta Caretta Plajı Turu ile geçmişten günümüze farklı mimari yapılar ile birlikte kültürel doku bir arada Dalyan da işlenmiştir. Dünyanın her noktasından ve Türkiye’den yerli yabancı turistler yaz ayları geldiğinde tatil için yoğun bir ilgi gösterir. Hala ayakta olan sağlam mimari yapılar ile birlikte doğallığını kaybetmemiş bu özel alanlar mutlaka görülmeye değerdir. Bu bölgedeki birbirinden harika yerleri gezmek ve enfes plajları yaşayabilmek için Dalyan turu için hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Göl tekneleri ile ulaşılan Sultaniye kaplıcalarında, kükürtlü havuz keyfi ile hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlama imkanı sunmaktadır.

Dalyan Turu – Caretta Caretta Plajı

Çok derinleşmeyen özelliği sayesinde uzun mesafede çocuklar ve yetişkinler büyük bir rahatlık içinde denizin tadını çıkarabilmektedir. Üstelik göl ile denizin yan yana olması ile birlikte Caretta Caretta çeşitlerini de görme şansını yakalayabilirsiniz

Özellikle bir tarafta göl manzarası diğer tarafta deniz manzarası ile birlikte harika bir keyif imkanı sunan Dalyan Caretta Caretta Plajı güneşin tadını sonuna kadar çıkarmanıza fırsat tanımaktadır. Yaklaşık olarak 4,5 kilometre uzunluğundaki bu harika sahil bölgesinde, güneşin tadını en iyi şekilde yaşarken, çarşaf gibi deniz ve güneşin yansıttığı mavilik üzerinde keyifli bir şekilde yüzebilirsiniz.

Dalyan Bölgesi’nin muhteşem kültürel dokusunu ve mimari yapısını yaşarken ayrıca özel çamur banyosu ve muhteşem kaplıcaları kapsamında büyük bir rahatlık elde ederken, 2500 yıllık büyük bir tarihe sahip olan bu özel yerde, daha birçok tarihi noktaya gezme şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca Dalyan caretta caretta canlılarını görmek de yine sizi muhteşem bir an yaşatacak.

Özellikle turtle beach olarak geçen sahil bölgesinde özel yumurtlama alanlarında caretta carettaları görebilir, bu muhteşem doğallığa birebir şahitlik edebilirsiniz. Bu sahil boyunca göl ile deniz yan yana olduğundan dolayı deniz kaplumbağalarının yumurtlaması adına özel olarak arındırılmış bölge bulunmaktadır. Farklı zamanlarda yumurtlayan bu hayvanların fotoğraflarını tur kapsamında çekebilirsiniz. Aynı zamanda dönüş yoluna çıkıldığında dahi tur henüz bitmiş sayılmamaktadır.

Mavi yengeç avlayan teknelere gitmek sureti ile birlikte Dalyan Caretta Caretta Plajı  bölgesinde caretta kaplumbağalarını daha iyi bir şekilde görebilme şansını yakalayabileceksiniz. Asla unutamayacağınız ve her daim anlatacağınız özel bir tur için hemen bizimle irtibat kurabilirsiniz. Muhteşem doğası, yeşillik ve mavinin bir arada buluştuğu enfes görsel manzaraları ile birlikte gerçekleştireceğimiz tur kapsamında sizlere unutulmaz bir gün yaşatmaktayız. Üstelik bunu çok uygun fiyatlarla gerçekleştirebilir ve Türkiye’nin bu mükemmel sahil bölgesinin her noktasını, sevdiklerinizle birlikte bütçenizi zorlamadan gerçekleştirebilirsiniz.

Kaunos Kaya Mezarları

Sazlıkların oluşturduğu doğal labirente dönüşen Dalyan Nehri‘ nden geçişimiz gezinin en keyifli bölümlerinden biri. Teknemiz ile Kaunos Kaya Mezarlarının önünden geçiyor ve bölge ile ilgili tarihi, coğrafik bilgi veriyoruz.

Önemli Detaylar
 • Dalyan Turu ; Dalyan bölgesi ve İztuzu Plajı içinde yer almaktadır. Etkinlik akşama kadar sürer. Bölgeye gidecek konuklarımızı son derece eğlenceli bir program beklemektedir.
 • Gezilerimiz, rehber eşliğinde yapılmaktadır.
 • Tüm rehberler özel sertifikaya sahip olup, yüksek deneyimlere sahiptir.
 • Tur öncesi tüm herkeze profesyonel rehberler tarafından bölgedeki doğal yaşam hakkında , Kaunas Antik Kenti tarihi hakkında, Caretta Caretta kamlumbağalarının bölgedeki önemi hakkında detaylı bilgi verilir.
Fiyata Dahil
 • Rehber
 • Transfer
 • Çamur banyosu giriş ücreti
 • Tekne gezisi
 • Açık büfe öğle yemeği
Hariç Hizmetler
 • İztuzu Plajı giriş ücreti,
 • İstenirse tur esnasında yapılan çekimden alınan kaset bedeli,
 • Alkollü alkolsüz içecekler konuğa aittir.