Dalyan Turu: Caretta Caretta Plajı ve Tarihi Mirasları Keşfedin

Dalyan turu, geçmişten günümüze farklı mimari yapılar ve kültürel dokularla dolu olan Dalyan’da yapılan en keyifli aktivitelerden biridir. Yaz aylarında dünyanın her yerinden ve Türkiye’den yerli ve yabancı turistler, bu özel yere tatil için yoğun bir ilgi göstermektedir. Hala ayakta olan sağlam mimari yapılar ve doğallığını koruyan bu özel alanlar mutlaka görülmeye değerdir.

Sultaniye Kaplıcaları’na göl tekneleri ile ulaşarak, kükürtlü havuzlarda hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlama imkanı bulabilirsiniz. Dalyan turu, Caretta Caretta Plajı’na da uğrayarak devam eder. Çok derinleşmeyen özelliği sayesinde, uzun mesafede çocuklar ve yetişkinler denizin tadını büyük bir rahatlıkla çıkarabilirler. Üstelik göl ile denizin yan yana olması sayesinde Caretta Caretta çeşitlerini de görebilirsiniz.

Dalyan Caretta Caretta Plajı, özellikle bir tarafta göl manzarası, diğer tarafta deniz manzarası ile harika bir keyif imkanı sunar. Yaklaşık olarak 4,5 kilometre uzunluğundaki bu harika sahil bölgesinde, güneşin tadını en iyi şekilde yaşarken, çarşaf gibi deniz ve güneşin yansıttığı mavilik üzerinde keyifli bir şekilde yüzebilirsiniz. Dalyan Bölgesi’nin muhteşem kültürel dokusunu ve mimari yapısını keşfederken, özel çamur banyosu ve muhteşem kaplıcaları ile büyük bir rahatlık elde edebilirsiniz. 2500 yıllık büyük bir tarihi olan bu özel yerde daha birçok tarihi noktaya da gezme şansını yakalayabilirsiniz.

Dalyan turu sırasında, turtle beach olarak da bilinen sahil bölgesinde özel yumurtlama alanlarında Caretta Carettaları görebilirsiniz. Bu muhteşem doğallığı birebir yaşayabilirsiniz. Bu sahil boyunca göl ile deniz yan yana olduğundan dolayı deniz kaplumbağalarının yumurtlaması adına özel olarak arındırılmış bölge bulunmaktadır. Farklı zamanlarda yumurtlayan bu hayvanların fotoğraflarını tur kapsamında çekebilirsiniz. Dalyan turu sonrasında, Mavi Yengeç avlayan teknelere binerek Dalyan Caretta Caretta Plajı bölgesinde caretta kaplumbağalarını daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.

Kaunos Kaya Mezarları, Dalyan Nehri’nden geçişimiz sürdürürken gezinin en keyifli bölümlerinden biridir. Tekneyle Kaunos Kaya Mezarları’nın önünden geçerek bölge hakkında tarihi ve coğrafi bilgiler alabilirsiniz. Dalyan turu ayrıca, özel teknelerle yapılan kanal turu ile de devam eder. Sazlıkların oluşturduğu doğal labirente dönüşen Dalyan Nehri’nden geçerek, bölgenin doğal güzelliklerini ve yaban hayatını yakından gözlemleyebilirsiniz.

Dalyan turu boyunca, tur rehberiniz size bölge hakkında bilgi vererek, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmenizi sağlar. Tur sonunda ise bölgedeki lezzetli yemekleri tadabileceğiniz restoranlarda dinlenebilirsiniz.

Dalyan turu, Türkiye’nin en güzel sahil bölgelerinden birinde, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek için harika bir fırsattır. Bu tur sayesinde, hem dinlenip hem de yeni şeyler öğrenerek, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tur Esnasında Dahil Olanlar

Gidiş – Dönüş Transferleri, Öğle Yemeği, Profesyonel Rehberlik, Tur Sigorta bedeli

Tur Esnasında Ekstra Olanlar

Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler, Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler, Geç kalan bir yolcunun tur çıkış noktasına ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır., İsteğe Bağlı Tur esnasında yapılan video ve foto çekimleri, Ören Yeri Giriş Ücretleri

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Dalyan Turu
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi