Saklıkent Kanyon Turu Otobüsle

Tur Süresi : 8 Saat

Yetişkin Fiyat : 0 TL

Çocuk ( 5-12 Yaş ) : 0 TL

Genel Bilgi

Saklıkent – Tlos – Yakapark Turu

Saklıkent Turu,  Doğa ile iç içe bir tarih gezisi için ülkemizde pek çok alternatif bulabilirsiniz. Özellikle Fethiye, Antalya civarında bu şekilde farklı tur organizasyonlarında yer alabilirsiniz. Kemer yolu üzerinde tam da aradığınız özelliklerde bir gezi planı yapılabilir. Bu alanda Tlos ile başlayan güzergâhta, kaynak suları içerisinde soğuk duş alabileceğiniz Yakapark Çağlanı ziyareti yer alıyor. Ve en son olarak ise yaklaşık iki kilometre yürüyebileceğiniz bir kanyon olarak Saklıkent ziyaretçilerine unutulmaz anlar sunacaktır.

Birinci Durak Tlos Antik Kenti – Saklıkent Turu

Seydikemer Yaka Mahallesinde yer alan bu antik kent, Unesco Dünya Mirası Geçici listesinde yer alıyor. Bölge Likya olarak bilinmekte ve oldukça eski bir yerleşim alanı olarak tanımlanmaktadır. Alanda 500 metre yüksekliğine sahip dik yamaçlar bulunuyor. Akropol tepesinin çevresi doğal açıdan tamamen korunaklıdır. Bu alandaki kaleye çıkarken yamaçlarda kayalara oyulan tapınak mezarlar da oldukça fazla dikkat çekiyor. Antik kent ziyaretçileri için bu alanda Pegasus’un üç başlı canavar Chrimera ile savaşırken resmedildiği anıt mezar çokça ilgi çekicidir. Mezar odasının girişindeki süslemeler yapıya ilginin artmasını sağlıyor. Antik kent içerisinde oturma sırası, hamam, stadyum, kilise kalıntıları ve tiyatro gibi kısımlarda bulunuyor. Kent içerisinde altı kemerli bir kapı yer alıyor. Hala ayakta olan bu kapının güneyinde Roma dönemine ait surlarda görülmektedir. Osmanlı, Bizans ve Roma dönemleri geçiren Tlos Likya kaya mezarları ile görülmeye değer önemli bir tarihi zenginliktir.

İkinci Durak Çağlayan Kaynak Suları

Saklıkent Turu muzda günün sıcaklığından bunaldığınızda bu ikinci durak ferahlamanızı sağlayacak Yakapark Alabalık Çiftliği eşsiz bir dinlenme mekânıdır. Doğanın engin zenginliği ve insan emeğinin birleştiği bu alanda kuş seslerinin su sesine karıştığı unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Yaka köyünden itibaren 2 km’lik bir mesafede bulunan bu mekân yaz günlerinin bunaltıcı havasından kaçarak temiz ve soğuk sularda ferahlayabileceğiniz bir yer olmaktadır. Restoranlarda köy kahvaltısı yapabilir, alabalık restoranlarında keyifli balık menülerinin tadına bakabilirsiniz. Şark köşesi masalarında suyun sesini dinlemek ruhunuzu rahatlatacak bir seremoni olabilir. Bu alanda Yakapark turu ile tamamen dinlenerek gezinin kalan durakları için enerji depolayabilirsiniz.

Saklıkent Turu Üçüncü Durak Gizli Bir Cennet

Güneş ışınlarının ulaşamayacağı Saklıkent kanyonunda farklı bir şeyler yapabilirsiniz. Kemer ilçesi yönünde sapaktan 21 km sonra ulaşılabilen bu alan, antik kent ile arasında 8 km bulunuyor. Bu alana girmeden önce yolu sağında ve solunda çok sayıda kır gazinosu bulunuyor. Kayadibi köyünden geçerek kanyona ulaşılıyor. Bu alanda araçlar bırakılmaktadır. Seydikemer sınırında yer alan kanyon, doğa harikası olarak tanımlandığında tam olarak karşılığını bulunuyor. Uzunluğu yaklaşık 18 km olmakta ve yüksekliği 200- 600 metre arsında değişmektedir.

Özellikle bazı noktalarında kaya aralıklarının 2 metreye kadar daraldığı görülebilir. Bu alanlarda gökyüzüne görmek nerede ise imkânsız olacaktır. Kanyona girdiğinizde müthiş bir şarıltı ile Eşen Çayı sizi karşılıyor. Demir bir iskeleye döşenen tahta merdiven üzerinden yürüdüğünüzde su kaynağına ulaşabiliyorsunuz. Coşkun suların üzerinde kurulan divanlar, yörenin kilimleri ile süslenmiştir. Ayaklarınız buz gibi sularda serinlerken leziz gözlemelerin tadına bakabilirsiniz. Alabalık menüleri de bulunuyor. Kanyonda bu şekilde keşifler yapabilirsiniz. Bu alanda farklı pek çok saklı cennet gibi mekânlarla karşılaşabilirsiniz. Bu mekanda huzuru ve heyecanı aynı anda yaşayabileceğiniz rafting turlarına katılabilirsiniz. Bu yörenin ziyaretçileri için eşsiz bir keyif ve unutulmaz anlar yaşamalarını sağlayacaktır. Kanyonda iki kilometre yürümeniz mümkündür.

Üç durak içerisinde de farklı ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Tarih ile başlayan yolculuğunuza yüzme, dinlenme ile devam edebilir, doğa ile tamamlayabilirsiniz.

Önemli Detaylar
  • Tur saat 09:30' da başlayıp, 17:30' da biter. Gün boyunca süren ve turkuaz sularda denizin keyfini doya doya yaşayacağınız bu günde heyecanı bol bir aktivite sizi bekliyor. Fethiye'den katılacak konuklar konaklama yerlerinden saat 08:00 - 09:15 ' de alınırlar. Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, teknik vb. zorunlu nedenlerle programda değişiklik yapabilir.
Fiyata Dahil
  • Otellerden alınma servisi,
  • Sigorta bedeli,
  • Profesyonel rehber ücreti,
  • Yemek ,
  • Jeep binme bedeli,
  • Genel Tur Ücreti,
  • Otele dönüş servisi,
Fiyata Hariç
  • İstenirse, tur esnasında yapılan çekimden alınan KASET veya CD BEDELİ ile ALKOLLÜ ALKOLSÜZ tüm içecekler konuğa aittir.